امروز شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸
اگر شفا دولتی بود…

اگر شفا دولتی بود…

اگر شفا دولتی بود…! | به قلم لیلا سلیمانی، هفته‌نامه شهاب آسمانی

در روزهای اخیر خبر دو برابر شدن مجوز تعداد تخت‌های بیمارستان شفا و اضافه شدن یازده بخش فوق تخصصی در برخی کانال‌های فضای مجازی منتشر شد. خبری که خیلی زود در هیاهوی اخبار انتخاباتی گم شد و آنگونه که شایسته بود مورد توجه قرار نگرفت.
بیمارستان شفا در خرم‌آباد با صدور مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۳۰۰ تخت‌خوابی شد و یازده بخش فوق تخصصی جدید نیز به آن افزوده شد تا عملاً در صدر جدول بیمارستان‌های بزرگ کشور قرار گیرد.
قطعاً اگر پروژه عظیم بیمارستان شفا، یک پروژه دولتی بود، امروز صف قیچی‌به دستان؛ از نمایند‌گان مجلس گرفته تا سایر مسئولان و مدیران اجرایی، برای افتتاح کردنش به صف شده بودند تا در عکس یادگاری افتتاحیه جایی برای خود باز کنند. اما پروژه بیمارستان شفا در حالی به مراحل افتتاح فاز سوم خود نزدیک می‌شود که کمتر کسی این سوال را از خود پرسید که به راستی در دورانی که تحریم‌ها به نهایت خود رسیده‌اند و تورم سرسام‌آور، حتی پروژه‌های دولتی با پشتوانه بودجه دولت را با مشکل جدی مواجه کرده است، چگونه پروژه‌ای خصوصی بدون کمترین اتکایی به منابع دولتی، با این سرعت و کیفیت به راه خود ادامه داده و به مرحله افتتاح می‌رسد؟
همه آنهایی که دستی بر آتش عمران و درمان دارند می‌دانند که پروژه بیمارستانی در این سطح چه اندازه می‌تواند پیچیده و دشوار باشد و چه حجم عظیمی از کار و سرمایه و منابع برای به ثمر رسیدن این مرکز درمانی که سال‌ها استان لرستان و منطقه غرب کشور را از نظر درمانی بی‌نیاز از شهرهای بزرگ می‌کند، صرف شده است.
از امروز بیمارستان شفا به عنوان برند استان لرستان و شهر خرم‌آباد در سطح کشور شناخته می‌شود و برخلاف رویه معمول که استان لرستان در فقر و بیکاری و تورم جزء مقام‌های اول رتبه‌بندی استان‌های کشور دیده می‌شود، این‌بار در زمینه‌ای امیدوار کننده در صدر جدول استان‌ها قرار گرفته و خودنمایی می‌کند.
به یقین شفا دیگر فقط متعلق به سرمایه‌گذار این پروژه نیست. شفا امروز نهادی بالنده و متعلق به همه مردم استان لرستان است. گردش مالی عظیم و میزان اشتغال بی‌سابقه‌ای که در شفا شکل گرفته است، قبل از هر چیز به سود و مصلحت مردم دیار محروم لرستان است و جا دارد مردم و مسئولین استان با گرامی داشتن دست‌اندرکاران این کار بزرگ، هرچه در توان دارند در جهت حل مشکلات این مجموعه بکوشند.

  • تگ ها :
نظر دهید

نظر خود را در مورد این مطلب برای ما بنویسید :)

آخرین اخبار

همه مقالات
خارج کردن ۹ میوم از رحم خانم ۳۸ ساله

خارج کردن ۹ میوم از رحم خانم ۳۸ ساله

۰۷ بهمن ۱۳۹۸

خارج کردن 9 میوم از رحم خانم 38 ساله در بیمارستان شفا در جریان یک عمل جراحی پیچیده، 9 میوم از ...

سه قلوها به دنیا آمدند…

سه قلوها به دنیا آمدند…

۲۵ دی ۱۳۹۸

زوج خرم‌آبادی بعد از یک سال درمان ناباروری با انجام شیوه درمانی IUI در مرکز درمان ناباروری بیمارستان شفا، صاحب ...

تابستان داغ مرکز ناباروری بیمارستان شفا

تابستان داغ مرکز ناباروری بیمارستان شفا

۲۹ آبان ۱۳۹۸

تابستان داغ مرکز درمان ناباروری بیمارستان شفا خرم‌آباد. روز به روز بر تعداد زوج‌هایی که پس از چند سال ناباروری، سرانجام ...

بیمارستان شفا بین‌المللی شد

بیمارستان شفا بین‌المللی شد

۲۹ آبان ۱۳۹۸

در پی سفر بازرسان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به لرستان و با بررسی‌های دقیق به عمل آمده ...

آخرین مطالب دنیای پزشکی
3111 06633265020-24
www.shafahospital.com Email:info@shafahospital.com
عنوان: لرستان، خرم‌آباد، خیابان پیروزی، بیمارستان فوق تخصصی شفا