بخش کرونای شفا کاملا مجزاست/ بخش ناباروری آماده خدمات رسانی به مردم

0

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شفا، به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران، دکتر سعید کردیان در جمع خبرنگاران بیان کرد: از ابتدای شروع بیماری کرونا در لرستان بیمارستان شفا پذیرای بیماران کرونایی بود و در همین راستا یک بخش در بیمارستان به این بیماری اختصاص یافت.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع بالای کرونا، نیاز استان و اعلام نیاز دانشگاه علوم پزشکی برای در اختیار قرار دادن ظرفیت این بیمارستان به بیماران کرونایی از آنجایی که اولویت بیمارستان شفا تامین نیاز مردم استان است تصمیم بر این شد که بخش اعظم تخت‌های بیمارستان را به کرونا اختصاص دهیم.

اختصاص ۹۱ تخت شفا به بیماران کرونایی

این مسئول گفت: در همین راستا در اواسط کار بیش از ۵۰ تخت و در موج سوم یعنی در آبان ماه با توجه به نیاز بالای استان حدود ۹۱ تخت که شامل ۱۲ تخت ویژه آی سی یو نیز می شد به بیماران کرونایی اختصاص یافت.

رئیس بیمارستان شفا در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در حال حاضر نیز با توجه به و فروکش کردن موج سوم یک بخش این بیمارستان به کرونا اختصاص یافته و اکنون نیز حدود ۱۵ مریض کرونایی در این بیمارستان بستری هستند و آمادگی داریم در صورت بروز موج چهارم ظرفیت بیمارستان را در جهت خدمات رسانی به هم استانیهای لرستانی در نظر بگیریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه بخش بیماران کرونایی این بیمارستان به صورت مجزا از سایر بخش‌هاست افزود: گاهی اوقات دیده می‌شود که برخی از شهروندان به دلیل ترس از کرونا برای درمان سایر بیماری ها به بیمارستان مراجعه نمی‌کنند.

بخش کرونای شفا کاملا مجزاست

دکتر کردیان ادامه داد: لازم به ذکر است بخش کرونا شفا به صورت کاملاً مجزا از سایر بخش ها بوده و به شدت پروتکل های بهداشتی لحاظ می شود و هیچ گونه نگرانی در جهت خدمات رسانی به هم استانیهای رسانی وجود ندارد.

رئیس بیمارستان شفا بیان کرد: خوشبختانه آمارها نشان می دهند با توجه به اینکه بیمارستان شفا از کادر درمان مجرب و تجهیزات مناسب برخوردار بوده و همچنین پزشکان مختلف بیماران کرونایی را ویزیت میکنند و به همین دلیل در هشت ماهه ابتدایی امسال که شاهد بستری ۱۳۰۰ مریض کرونایی در بیمارستان شفا بودیم حدوداً ۱۴.۵ درصد از بیماران کرونایی بدحال که در بخش آی سیو بستری بودن جان خود را در از دست دادند.

درصد پایین مرگ بیماران بدحال کرونایی

وی گفت: این در حالی است که میانگین مرگ بیماران بدحال کرونایی ۴۰ تا ۴۵ درصد است، در مجموع از کل بیماران مراجعه کننده به بیمارستان شفا حدود ۶ درصد فوتی داشتیم این در حالی است که آمار جهانی بالغ بر ۱۰ درصد است.

دکتر کردیان عنوان کرد: این موضوع نوید دهنده اتفاق بزرگی است و مطمئناً در صورت بروز موج چهارم نیز بیمارستان شفا با تمام ظرفیت در جهت خدمات رسانی به بیماران کرونایی گام برخواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی عامل اصلی عدم ورود به چهارم بیماری کروناست، افزود: انتظار می‌رود هم استانیهای لرستانی با رعایت پروتکل های بهداشتی در جهت حفظ سلامت خود و جامعه گام بردارند چرا که مطمئناً با بروز موج چهارم شاهد افزایش مرگ و میرها و خسارات مادی و جانی زیادی به مردم خواهیم بود.

رئیس بیمارستان شفا بیان کرد: بیمارستان شفا مجهز به بروز ترین و کارآمدترین دستگاه های سی تی اسکن و ام آر آی بوده و با بهره گیری از کادر مجرب آماده خدمات رسانی به هم استانیهای لرستانی است همچنین در بخش سونوگرافی این بیمارستان ۳ پزشک مجرب رادیولوژیست به صورت مستمر حضور دارند.

دکتر کردیان اشاره ای نیز به بخش ناباروری بیمارستان شفا داشت و افزود: خوشبختانه با راه‌اندازی بخش ناباروری این بیمارستان باید گفت نیازهای استان را تا حدود زیادی تامین کرده‌ایم و با وجود تجهیزات مناسب و کادر مجرب آماده ارائه خدمات به زوج‌های لرستانی هستیم.

مطالب مشابه
دیدگاه بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.