تصویر برداری

تصویربرداری پزشکی

مرکز تصویربرداری پزشکی بیمارستان شفا، یکی از مجهز‌ترین و جامع‌ترین مراکز تصویربرداری استان لرستان است که خدمات زیر را در زمینه‌های مختلف به مراجعان ارائه می‌نماید.

 

ام آر آی

ک روش تصویربرداری دقیق و پرقدرت برای تشخیص مشکلات و بیماری های بافت های بدن است. یکی از نقاط تمایز این روش با سی تی اسکن در این است که در ام آر آی تصاویر بافت های نرم مانند غضروف، تاندون، لیگامان، عصب و رگ ها بسیار واضح و دقیق دیده میشوند و این روش تصویربرداری بخصوص برای تشخیص بیماری های این بافت‌ها مفید است.

 

سی تی اسکن

یکی از روش‌های پیشرفته تصویربرداری پزشکی است. بعد از رادیوگرافی ساده، سی تی اسکن بیشترین کمک را به بررسی ضایعات سیستم حرکتی بدن انسان بخصوص استخوان ها میکند در این روش، کالبد انسان به صورت لایه ‌به‌ لایه اسکن می‌شود.

 

 

رادیولوژی دیجیتال

یکی از روش های تصویربرداری پزشکی است که با استفاده از آن میتوان به نحوی درون بدن انسان را دید و از بعضی بیماری های آن اطلاع پیدا کرد. این روش با استفاده از تابش اشعه ایکس X-ray به قسمتی از بدن انسان، تصویر مورد نیاز را تهیه می کند.

 

پانورکس

یکی از مرسوم ترین رادیوگرافی های تشخیصی در دندانپزشکی است. در این نوع رادیوگرافی: دندانپزشک می تواند کل دندانها، استخوانهای فک بالا و پائین بیمار را در یک کلیشه ببیند. این رادیوگرافی در مشخص کردن ضایعات فک واطراف دندان‌ها، دندان‌های نهفته، میزان استخوان باقیمانده برای درمان های ایمپلنت به کار می‌رود.

 

سونوگرافی

یکی از روش‌های تشخیص بیماری در پزشکی است. این روش بر مبنای امواج فراصوت و برای بررسی بافت‌های زیرجلدی مانند عضلات، مفاصل، تاندون‌ها و اندام‌های داخلی بدن و ضایعات آنها پی ریزی شده‌ است. سونوگرافی در حاملگی نیز کاربردهای وسیعی دارد.

 

ماموگرافی

یک روش رادیوگرافی و ابزاری برای کشف زودرس سرطان‌های غیرقابل لمس پستان است. ماموگرافی می‌تواند سرطان پستان را ده سال قبل از آن که قابل لمس شود، شناسایی کند. همه زنان چهل ساله و بیشتر باید هر دو سال یکبار ماموگرافی انجام دهند.

 

 

سنجش تراکم استخوان (BMD)

این روش که دانسیتومتری نیز گفته می شود روشی متفاوت برای سنجش استخوانها در بدن است پوکی استخوان تا زمانی که شکستگی رخ نداده تقریباً فاقد علامت و نشانه است و به‌ درستی نام بیماری خاموش لقب گرفته است.

 

شماره مستقیم: ۴ – ۰۶۶۳۳۲۶۵۰۲۰ خط ویژه:۳۱۱۱