امروز جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹

جراحی قلب باز

عمل قلب باز یک نوع جراحی است که در آن قفسه سینه باز شده و عمل جراحی بر روی عضلات، دریچه ها، و یا شریان های قلب انجام می گردد. جراحی قلب باز ممکن است به منظور جراحی عروق کرونر انجام شود. بیماری عروق کرونر قلب زمانی رخ می دهد که رگ‌های خونی که خون و اکسیژن را به عضله قلب فراهم می کنند، باریک و سخت گردند. عمل‌های جراحی قلب با تمام سختی و پیچیدگی‌های آن هنگامی که توسط متبحرترین جراحان و کار آزموده‌ترین تیم جراحی انجام شود به پروسه ای کم خطر با درصد موفقیت بسیار بالا تبدیل می‌گردد.
بخش فوق‌تخصصی جراحی قلب باز شفا در سال ۱۳۹۴ توسط جراح حاذق دکتر امین وحدانی متولد ۱۳۵۰ فارغ‌التحصیل دانشگاه شهيد بهشتي دارای دو برد فوق تخصص و پانزده سال سابقه کاری مرتبط راه اندازی شد و تاکنون بیش از ۳۰۰ جراحی قلب باز با درصد موفقیت بالاتر از استانداردهای موجود در کتاب‌ها و با بهترین تجهیزات و اتاق عمل پیشرفته در این بخش انجام شده است و از مهاجرت بیماران به سایر استان‌ها که هزینه‌های اضافی برای بیمار به همراه داشت جلوگیری گردیده. در این بخش برای ارتقا کیفیت درمان بیماران بعد از جراحی در تمام مدت بستری در OH-ICU (آی سی یو قلب باز ) بستری می‌شوند.

بیماران پس از ارزیابی اولیه توسط متخصصین گروه قلب در صورت نیاز به عمل جراحی به بخش جراحی قلب معرفی و توسط جراح محترم ویزیت و در صورت نیاز به جراحی،  بیمار در این بخش پذیرش  می‌شود. پس از انجام اقدامات لازم جهت عمل (آزمایشات قبل از عمل،  CXR  و …) بیمار آماده عمل جراحی می‌شود.

بیمار پس از عمل جراحی به ICU قلب منتقل شده و در آنجا تحت مراقبتهای ویژه قرار می‌گیرد. در صورتی که روند بهبودی به طور طبیعی پیشرفت کند بیمار پس از آموزش‌های لازم جهت مراقبت‌های بعد از عمل، مرخص خواهد شد. در طی این دوران بیمار تحت فیزیوتراپی تنفسی، دستورات غذایی خاص و مشورتهای مختلف قرار می‌گیرد.

بخش جراحی قلب بیمارستان شفا از امکانات و تجهیزات درمانی و رفاهی به روز و از لحاظ رعایت اصول بهداشتی از استاندارد بالایی برخوردار است. پرسنل این بخش تحت آموزش‌های ماهانه در زمینه‌های مختلف درمانی و علمی قرار می‌گیرند تا در جریان اطلاعات روز پزشکی دنیا قرارگرفته، همواره از سطح کارایی بالایی برخوردار باشند. همچنین آموزش به بیماران در این بخش به طور جدی پیگیری می‌شود.


وقتی همه ناامید شده بودند…

3111 06633265020-24
www.shafahospital.com Email:info@shafahospital.com
عنوان: لرستان، خرم‌آباد، خیابان پیروزی، بیمارستان فوق تخصصی شفا