راهنمای پذیرش

میهمان گرامی؛

بیمارستان خصوصی شفا در حوزه توریسم درمانی، خدمات جامع و وسیعی ارائه می‌دهد. به طوری که فرآیند معاینه، تشخیص و درمان، اتاق‌ خصوصی و … به سادگی قابل برنامه‌ریزی است. کافی است به سایت بیمارستان شفا مراجعه کنید و به صورت آنلاین از منوی مربوط به واحد بیماران بین‌الملل فرم پذیرش را تکمیل نمایید ، یا با کارشناس این بخش تماس بگیرید. کارشناسIPD ، تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد و با حوصله به تمامی سؤالات شما پاسخ می‌دهد.

در این مرحله از شما خواسته می‌شود مدارک پزشکی خود را در اختیار کارشناس IPD قرار دهید. شما می‌توانید مدارک را از طریق ایمیل ، تلگرام ، فکس  و یا سایت ارسال نمایید. کارشناس IPD سوابق پزشکی شما را با متخصصان و پزشکان حوزه مربوطه مطرح کرده و پس از ارزیابی‌های همه جانبه، شرح درمان به شما اطلاع داده می‌شود.

در صورت تمایل، برای مراجعه حضوری به بیمارستان یک تاریخ ملاقات تعیین شده و یک جدول زمان‌بندی دقیق به شما ارائه می‌شود. شما می‌توانید با توجه به جدول زمان‌بندی، شرایط خود را در تاریخ مربوطه بررسی کرده و برای مسافرت خود تمهیدات لازم را در نظر بگیرید. ویزا و بلیط سفر خود را تهیه کنید و دیگر نگران محل اقامت خود نباشید، چرا که بیمارستان برای شما و همراهتان امکانات اقامتی لازم را فراهم نموده است ؛ در صورت درخواست شما برای اقامت همراه در خارج از بیمارستان ؛ بیمارستان با هتل های بسیار عالی قرارداد همکاری بسته است که برای رزرو اتاق می‌توانید با آن‌ها هماهنگ کنید.

برای اطلاع از هزینه‌ها می‌توانید قبل از مراجعه حضوری به بیمارستان ، هزینه تقریبی معالجه را از کارشناس IPD  بپرسید یا در سایت مطالعه نمایید .

هنگام مراجعه به بیمارستان در تاریخ تعیین شده، کارشناس بیماران بین‌الملل ضمن استقبال و خوش آمدگویی ، به شما در تشکیل پرونده کمک خواهد کرد تا روند جمع‌آوری و ثبت مشخصات فردی و سوابق پزشکی شما در بیمارستان تسریع یابد. سپس شما و همراهانتان به محل هایی که به شما اختصاص داده شده است، راهنمایی می‌شوید تا بعد از رفع خستگی سفر، آماده انجام معاینات و آزمایشات پزشکی شوید. چنانچه مواد خوراکی، لباس یا وسیله خاصی نیاز دارید با کارشناسان این بخش در میان بگذارید، آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا در مدت اقامت خود در بیمارستان، احساس راحتی و آرامش داشته باشید. در این مدت، مشخصات فردی و سوابق پزشکی شما توسط کارشناس بخش IPD بررسی و تأیید می‌شود.

زمانی که آماده بودید، نوبت به انجام معاینات و آزمایشات می‌رسد. نتایج آزمایشات در تعیین دقیق‌تر فرآیند درمان کمک شایانی می‌کند. بیمارستان خصوصی شفا همواره در تلاش است با توجه به بازه زمانی مورد نظر شما، ارائه خدمات درمانی را تسریع کند بدون آن که خللی در کیفیت خدمات وارد شود.

بعد از بستری شدن بیمار، برای تسهیل در ارتباط بین آن‌ها و همراهانشان، لباس‌هایی با رنگ خاص و دستبندهای مخصوصی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است تا امکان تردد ساده‌تر در بیمارستان را داشته باشند و کارمندان، پرستاران و مترجمین بتوانند به آن‌ها کمک کنند. تمامی کارمندان بیمارستان در حوزه بیماران بین‌الملل آموزش دیده‌اند و مترجم زبان انگلیسی و عربی در بیمارستان حضور دارند تا در صورت نیاز در کنار شما و همراهانتان باشند.

پس از تکمیل درمان و گذراندن دوره بهبودی، معاینات پایانی شما انجام می‌شوند و در صورت نیاز، یک برنامه جامع زمان‌بندی برای مراجعات بعدی به شما داده می‌شود.

پزشکان و پرستارانی که در این بخش حضور دارند، برای تسریع روند بهبود شما، روش‌های درمانی لازم را آموزش می‌دهند. بدین ترتیب، پس از مراجعت به کشورتان قادر خواهید بود برنامه درمانی خود را دنبال کنید.

پس از تکمیل فرآیند درمان، هزینه پرداختی محاسبه شده و صورتحساب به شما تحویل داده می‌شود.

یک نسخه انگلیسی از خلاصه پرونده ، تلفیق دارویی و صورتحساب در اختیار شما قرار داده می‌شود .